RFID ve biyometrik güvenlik çözümlerine olan talep
RFID ve biyometrik güvenlik çözümlerine olan talep

RFID ve biyometrik güvenlik çözümlerine olan talep

Dünya çapındaki hükümet ve güvenlik kurumları, sınırlarını güvence altına almak için giderek artan bir şekilde yüksek teknoloji çözümleri talep ediyor. Buna karşılık, güvenlik endüstrisi, aynı zamanda darboğazlar yaratmadan, haydut unsurların uluslararası sınırları geçmesini önleyecek teknolojiler geliştiriyor.

Frost & Sullivan, Advances in Emerging Biometrics ve RFID for Security'nin yeni analizi, erişim kontrolü elde etmek için biyometrik özellikli akıllı kartların kullanılması zorunluluğunun bu pazarı yönlendiren önemli bir faktör olduğunu ortaya koyuyor. Halihazırda nüfus cüzdanı, pasaport, vize ve ehliyet gibi uygulamalarda Biyometri kullanılmaktadır.

En son güvenlik teknolojilerinden bazıları kusursuz değildir ve yanlış pozitifleri azaltmak ve her bireyi belirgin bir şekilde tanımak için güvenlik piyasası, radyo frekansı tanımlama (RFID) ve biyometri olmak üzere iki farklı teknolojiyi entegre eden çok faktörlü bir kimlik doğrulama teknolojisi geliştirmiştir.

Bu harmanlanmış teknoloji, ihlal edilmesini zorlaştıracak karmaşık ve gelişmiş güvenlik özellikleri sunar. Bu arada, yönetim organları, hükümetler ve büyük katılımcılarla birlikte, son kullanıcıların bu yeni çözümleri benimseme konusunda endişe duymamalarını sağlamak için çalışıyor.

Erişim kontrolü ve kullanıcı doğrulama uygulaması, hem RFID hem de biyometri teknolojilerinin alımında en büyük itici faktörlerden biri olmaya devam ediyor.

Çeşitli uygulamalarda bağımsız teknolojiler olarak biyometri ve RFID'lerin başarısına rağmen, son kullanıcılar bunların günlük uygulanabilirliği ve karma bir çözüm olarak ekonomik fizibilitesi konusunda ikna olmadılar.

Bu teknolojilerin her ikisi de bireysel zorluklarla birlikte gelse de, füzyon birkaç tane daha sunacak. Bu nedenle, satıcıların, pazar eğitimi kampanyaları yoluyla ele alınabilecek gizlilikle ilgili müşteri endişelerini gidermeleri gerekecektir.

RFID teknolojisi, tartışmasız geleneksel barkodlarda önemli bir gelişmedir. Barkod okuma zaman alıcı olmaya devam ederken ve düzgün çalışması için öğelerin barkod okuyucuya uygun şekilde yönlendirilmesini gerektirirken, RFID etiketleri bir yığındaki birden fazla öğenin aynı anda okunmasına izin verir.

Barkod teknolojisinden daha az hatalı pozitif göstermenin yanı sıra, entegre devreler (IC'ler) plastik bir kaplamada daha iyi korunduğundan, RFID etiketleri ve okuyucuları daha fazla sağlamlık ve yeniden kullanılabilirlik sergiler.

Biyometri ayrıca, kullanıcı parolasını unutursa işlemleri karmaşıklaştıran parolalar gibi geleneksel tanımlama biçimlerine göre bir avantaja sahiptir. Parmak izi teknolojisi gibi biyometrik erişim, birden çok uygulamaya nispeten sorunsuz erişim sağlayarak parola ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir